DINO Trail Run 3 Town Run Trail 2014

Overall Finish List

April 26, 2014


Results By DINO LLC DINO LLC

15k

Place Name City Bib No Gender Age Group Total Time
1 Patrick Kippes Terre Haute IN 1764 M 1 Overall 56:53.9
2 Bryan Phillips Indianapolis IN 1787 M 2 Overall 58:03.1
3 Mike Henry Zionsville IN 1643 M 3 Overall 1:02:17.0
4 Brian Smith New Palestine IN 1811 M 1 Masters 1:05:01.0
5 Jeffrey Haight Westfield IN 1785 M 1 50-54 1:05:16.3
6 Thomas Foltz Muncie IN 1815 M 1 30-34 1:06:21.2
7 Roger Hinshaw Paragon IN 1830 M 1 40-44 1:06:31.3
8 Doug Balogh Carmel IN 1775 M 1 60-64 1:07:31.0
9 Mike Minichiello Westfield IN 1799 M 1 35-39 1:08:38.9
10 Joseph Brewer Cayuga IN 1808 M 2 35-39 1:09:27.1
11 Matthew Millis Carmel IN 1659 M 2 30-34 1:10:02.0
12 Jacob Fague Indianapolis IN 1691 M 3 30-34 1:10:53.4
13 Chris Starr Valparaiso IN 1810 M 3 35-39 1:11:02.9
14 Matthew Weathers Lafayette IN 1821 M 4 30-34 1:11:12.7
15 Steve Hoffman Indianapolis IN 1797 M 2 40-44 1:11:45.7
16 James Ziino Fishers IN 1778 M 4 35-39 1:12:06.8
17 Marc Ziems Carmel IN 1644 M 1 55-59 1:12:07.4
18 Ryan Newland Indianapolis IN 1657 M 5 30-34 1:12:18.9
19 Daniel Fillenwarth Greenwood IN 1646 M 2 50-54 1:12:26.3
20 Kwin Abram Columbus IN 1822 M 1 45-49 1:12:59.0
21 Matt Bail Indianapolis IN 1683 M 5 35-39 1:13:08.8
22 Ross Christoph Indianapolis IN 1638 M 2 55-59 1:13:33.0
23 Leslie Muse Fishers IN 1788 F 1 Overall 1:13:34.1
24 Jonathan Foster Muncie IN 1829 M 1 20-24 1:13:34.2
25 Chuck Warren Indianapolis IN 1805 M 2 45-49 1:13:49.0
26 Paula Henry Fort Wayne IN 1776 F 2 Overall 1:13:51.5
27 Steven Brown Indianapolis IN 1792 M 6 35-39 1:15:26.1
28 Christopher Campbell Kokomo IN 1813 M 1 25-29 1:16:13.0
29 Timothy Skinner Indianapolis IN 1794 M 6 30-34 1:16:14.1
30 Tracy Sims Indianapolis IN 1765 M 3 45-49 1:16:35.4
31 Julie Dinger Leo IN 1782 F 3 Overall 1:16:44.1
32 Shawn Louden Indianapolis IN 1770 M 7 35-39 1:16:45.1
33 David Benitez Indianapolis IN 1809 M 3 40-44 1:17:25.7
34 Annette Payne Muncie IN 1650 M 8 35-39 1:17:44.8
35 Monica Hodge Indianapolis IN 1694 F 1 35-39 1:17:54.8
36 Shane Walters Columbus IN 1672 M 4 40-44 1:18:14.4
37 Justin Northrup Indianapolis IN 1789 M 5 40-44 1:18:57.2
38 April Stegeman Indianapolis IN 1793 F 1 30-34 1:19:02.6
39 Daniel Martin Fort Wayne IN 1762 M 4 45-49 1:19:56.1
40 Ken Pangle Brookston IN 1761 M 3 50-54 1:21:05.5
41 Jairo Ballesteros Greenwood IN 1784 M 9 35-39 1:21:17.1
42 Dan Phillips Terre Haute IN 1645 M 4 50-54 1:21:48.8
43 Mari Wheeler Fort Wayne IN 1800 F 1 Masters 1:21:58.5
44 Michael Metrick Indianapolis IN 1652 M 10 35-39 1:22:16.8
45 Donna Ruller Indianapolis IN 1804 F 2 30-34 1:22:42.1
46 Patrick Hopkins Noblesville IN 1663 M 2 60-64 1:22:56.3
47 Ken Milner Brownsburg IN 1682 M 5 45-49 1:23:01.5
48 Scott Tate Cicero IN 1777 M 6 40-44 1:23:15.1
49 Keiichi Nitta Carmel IN 1783 M 11 35-39 1:23:49.7
50 Jon Sullivan Bedford IN 1763 M 5 50-54 1:24:16.8
51 Antoinette Francher-Donald Fort Wayne IN 1779 F 1 45-49 1:24:54.4
52 Andy Lee Muncie IN 1664 M 7 40-44 1:25:10.4
53 Thomas Corda Anderson IN 1517 M 3 55-59 1:26:20.8
54 Trent Lindley Indianapolis IN 1836 M 12 35-39 1:26:58.0
55 Libby Mitchell Indy IN 1803 F 2 35-39 1:26:58.8
56 Julie Starr Valparaiso IN 1812 F 3 35-39 1:27:19.3
57 Geoffrey Pierce Indianapolis IN 1791 M 8 40-44 1:27:20.8
58 Amy Abriani Westfield IN 1817 F 1 25-29 1:27:20.8
59 Chris Kibbey Indianapolis IN 1766 M 9 40-44 1:27:24.2
60 Stephanie Clifford Lafayette IN 1790 F 2 25-29 1:27:56.3
61 Julie Johnson Jasonville IN 1807 F 1 40-44 1:28:18.4
62 Tammy Parmeter Logansport IN 1769 F 2 45-49 1:28:20.0
63 Bob Rugh 1699 M 6 50-54 1:28:29.8
64 Hart Whitney 1688 F 3 25-29 1:29:43.1
65 Tom Edmondson Jasonville IN 1827 M 3 60-64 1:29:49.3
66 Greg Julian Middletown IN 1834 M 4 55-59 1:29:50.1
67 Jen Huber Indianapolis IN 1801 F 4 35-39 1:30:59.3
68 Becka Kangas Lafayette IN 1693 F 1 20-24 1:31:18.3
69 Peter Jamison Indianapolis IN 1555 M 5 55-59 1:32:33.8
70 Mark Corn Elkhart IN 1704 M 6 55-59 1:34:17.3
71 Stephen Bartlett Indianapolis IN 1802 M 7 50-54 1:35:21.3
72 John Iacona Plainfield IN 1832 M 7 55-59 1:36:18.8
73 Barbara Coffey Plainfield IN 1826 F 3 45-49 1:36:19.0
74 Sherrie Owens Greenwood IN 4 F 1 55-59 1:42:07.1
75 Cristy Biggs Indianapolis IN 1825 F 4 25-29 1:42:47.1
76 Trisha Oman Carmel IN 1837 F 3 30-34 1:43:21.7
77 Ellen Biddle Crawfordsville IN 1786 F 5 35-39 1:44:25.6
78 Tina Tanselle Crawfordsville IN 1798 F 2 40-44 1:44:27.3
79 Jamon Vodraska Summitville IN 1840 M 7 30-34 1:44:52.4
80 Christy Victor Bloomington IN 1820 F 3 40-44 1:46:22.6
81 Christina Kochanell Marion IN 1658 F 1 0- 9 1:47:14.4
82 Erika Kacer Indianapolis IN 1795 F 4 40-44 1:47:18.7
83 Deborah All Bloomington IN 1796 F 2 55-59 1:48:40.2
84 Julia Anderson Indianapolis IN 1700 F 5 25-29 1:51:26.7
85 Eric Arnett Indianapolis IN 1774 M 8 30-34 1:55:17.3
86 Sara Langley Indianapolis IN 1773 F 6 25-29 1:55:17.9
87 Bob Vahary Fishers IN 1806 M 8 50-54 1:57:09.6
88 Eric Johnson Carmel IN 1642 M 4 60-64 2:18:49.5
89 Fred Ross Warsaw IN 1838 M 1 70-74 2:23:20.1
90 Reg Johnson Warsaw IN 1814 M 1 65-69 2:47:42.2
DQ Roland Hofer Carmel IN 1831 M DQ 40-44 58:10.4