XTERRA DINO Trail Run Potato Creek

Overall Finish List

July 13, 2019


Results by DINO LLC DINO LLC

7 km

Place Name City Bib No Gender Age Group Total Time
1 Max Malloy Elkhart IN 1743 M 1:Overall 25:02.6
2 David Riggleman Zionsville IN 1879 M 2:Overall 25:10.6
3 Alex Arce Elkhart IN 1913 M 3:Overall 27:57.9
4 Christopher Sammetinger South Bend IN 1784 M 1:35-39 28:35.1
5 Matthew Shepard South Bend IN 1878 M 2:35-39 28:59.8
6 Corey Long Solsberry IN 1880 M 1:45-49 29:33.4
7 Robert Burns Beech Grove IN 1917 M 1:60-64 29:50.1
8 Joshua McGuire South Bend IN 1894 M 1:30-34 31:17.5
9 Mike Malloy Elkhart IN 1702 M 1:50-54 32:25.5
10 Michael Bertram Muncie IN 1896 M 2:30-34 32:48.0
11 Kris Bullock Lawton MI 1895 M 1:55-59 33:00.0
12 Jeff Wiley Indianapolis IN 1700 M 1:40-44 33:43.5
13 Eli Burrell Indianapolis IN 1906 M 1:10-12 34:21.3
14 Quinn Murray Avon IN 1749 M 2:10-12 34:26.2
15 Hilary Eppley Avon IN 1907 F 1:Overall 34:36.4
16 Colin Renk Indianapolis IN 1897 M 3:30-34 34:39.0
17 Grant Spiritoso Chesterton IN 1899 M 1:25-29 34:59.5
18 Devon Toth Knox IN 1893 M 1:16-19 35:08.0
19 William Husley Lakeville IN 1751 M 2:40-44 35:10.2
20 Christina Long Solsberry IN 1909 F 2:Overall 35:15.3
21 Jason Coffman South Bend IN 1886 M 3:35-39 35:20.5
22 Jamie Arce Elkhart IN 1889 M 2:45-49 35:24.5
23 Samuel McGuire Kalamazoo MI 1671 M 4:35-39 35:29.0
24 Stephanie Steider Greenwood IN 1842 F 3:Overall 36:12.5
25 Luke Keaton Monticello IN 1742 M 4:30-34 36:26.6
26 Matthew Giloth South Bend IN 1771 M 2:50-54 36:31.7
27 Arvil Howe South Bend IN 1680 M 1:65-69 36:59.2
28 William Teifke South Bend IN 1684 M 2:25-29 37:20.0
29 KEN PANGLE Brookston IN 1892 M 2:55-59 37:34.0
30 Karl Karch 1765 M 3:50-54 37:43.3
31 Michelle Draschil Crown Point IN 1877 F 1:40-44 37:51.3
32 Michael Zavor South Bend IN 1673 M 3:40-44 38:13.9
33 Taylor Johnson Union Mills IN 1792 F 1:20-24 38:27.5
34 Tony Greenlee Elkhart IN 1883 M 3:55-59 38:46.7
35 Mark Zerr Noblesville IN 1709 M 4:50-54 38:55.9
36 Johnny Saylor Churubusco IN 1723 M 5:50-54 39:17.0
37 Zachiariah Skees Etna Green IN 1681 M 4:40-44 39:33.0
38 Darrin Long Bargersville IN 1676 M 6:50-54 39:46.8
39 Juanita Smail McHenry IL 1910 F 1:45-49 40:36.9
40 Morgen Weathers Lafayette IN 1776 M 1: 0- 9 41:06.0
41 Kaila Duell Goshen IN 1925 F 1:25-29 41:07.1
42 Matthew Weathers Lafayette IN 1780 M 5:35-39 41:07.7
43 Courtney Dubie Walkerton IN 1741 F 1:30-34 41:13.0
44 Janice Eagle Stevensville MI 1739 F 1:55-59 42:08.2
45 Stephanie Lear Saint Joseph MI 1740 F 2:45-49 42:21.1
46 Eduardo Sibils Grand Rapids MI 1704 M 2:60-64 44:09.2
47 Ryanne Slavens Columbus IN 1783 F 2:30-34 44:25.9
48 Chad Sommerville 1766 M 5:30-34 44:42.1
49 colleen vogel South Bend IN 1803 F 2:20-24 44:58.0
50 Dan Franz Lakeville IN 1747 M 3:45-49 45:54.8
51 John Stevens Goshen IN 1891 M 2:65-69 46:41.2
52 Judy Moore Plymouth IN 2000 F 1:50-54 46:58.7
53 Diana Hamann North Liberty IN 1903 F 2:40-44 47:31.5
54 Kelly Pennington West Chester OH 1724 F 2:50-54 51:07.0
55 Jeff Umbaugh Plymouth IN 1790 M 4:45-49 51:14.5
56 Mark Michael Fort Wayne IN 1748 M 3:60-64 52:35.2
57 Matt Reichold Indianapolis IN 1835 M 6:35-39 52:44.2
58 Amanda Wiley Indianapolis IN 1898 F 3:40-44 53:44.5
59 Joshua Case Fishers IN 1831 M 2: 0- 9 56:24.7
60 Anne Reichold Indianapolis IN 1834 F 1:35-39 56:47.8
61 Carrie Anspach Fort Wayne IN 1875 F 4:40-44 58:04.3
62 Reg Johnson Warsaw IN 1884 M 1:70-74 1:04:46.3
63 Kym Crandell Fort Wayne IN 1745 F 3:50-54 1:04:54.3